Головна > ТОП дуже цікавих фактів про грудне годування

ТОП дуже цікавих фактів про грудне годування

ТОП дуже цікавих фактів про грудне годування

Відтак ми зібрали для вас десятку найцікавіших фактів про грудне молоко та грудне вигодовування в цілому.

  1. Грудне вигодовування (ГВ) – це єдиний природній метод годування немовлят. Упродовж всього існування людей на Землі новонароджених годували виключно грудним молоком. Суміші фігурують у світі лише останніх 100 років. До цього моменту іншого методу для годування немовлят, крім материнського молока, людство не знало.
  2. Склад грудного молока є унікальним. Воно містить більш, ніж тисячу різноманітних речовин: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мікроелементи тощо. Важливими у ньому
    є спеціальні ферменти, які допомогають незрілому шлунково-кишковому тракту адаптуватися до харчування.
  3. Грудне молоко виконує функцію імунітету для немовляти. Адже дитина народжується
    зі стерильною імунною системою. Грудне молоко містить антиінфекційні речовини.
  4. Молоко утворюється з крові і лімфи. Його склад не залежить від того, чим харчується жінка. А тому, відповідно, дієта для жінок, які годують, – пережитки минулого. Харчуватися слід якісно, але не обмежувати себе у всьому на світі.
  5. Цікавий факт – склад грудного молока не є сталим. Це динамічна рідина, а склад змінюється залежно від потреби і віку дитини. Більше того – змінюється упродовж дня. Перші краплі молока схожі на воду, прозорі. Але це не має лякати жінку. Поняття «жирності молока» не існує, прозоре «перше» молоко потрібне дитині для того, аби втамувати спрагу.
  6. Грудне годування важливе з точки зору психо-емоційного стану. Доведено, що ті жінки, які годують малюків грудьми, набагато рідше страждають післяпологовою депресією.
Новини